Ekşi mayalı ekmeklerinizi 3 gün oda sıcaklığında, 25-30 gün arasında buzdolabında, 3 aya kadar buzlukta saklayabileceğinizi biliyor muydunuz?
Ev Yapımı Pesto Sos

Ev Yapımı Pesto Sos

Fiyat : ₺29,99(KDV Dahil)
ücretsiz teslimat

ADET

Artır Azalt

Mevsiminde toplanmış taze fesleğenler ve soğuk sıkım erken hasat bio zeytinyağı muhteşem birleşimi.

Hiçbir koruyucu katkı maddesi eklenmeden hazırlanmış bu yaz kokulu pesto, makarnanızda İtalya'nın en güzel tatlarını keşfedebilmeniz için kullanıma hazır olarak geliyor.

 

Acı Biber Reçeli Kullanımı

Kahvaltılarınıza lezzet katmasının yanı sıra et yada tavuk yemeklerinin yanına muhteşem lezzet katar hatta marine sos olarak kullanılabilir ayrıca Ezine peynirin üzrerinde de tüketebilirsiniz.

 

Pesto Sosu Kullanılan Lezzetler

  • Makarnalar: Pesto sosu kullanılan yemekler arasında en yaygın olanıdır. İtalyan mutfağında büyük bir önemi olan makarnalarda pesto sosunun kullanılması sıkça tercih edilmektedir.
  • Aperatiflerde ve Atıştırmalarda Pesto Sos: Tek başına da oldukça lezzetli bir sos olan pesto sosu, kızarmış ekmekle de çok tercih edilmektedir.
  • Et Yemeklerinde Pesto Sos: Et yemeklerinde sos kullanımı, etin daha rahat yenilmesini sağlamaktadır. Et yemeklerine en çok yakışan soslar arasında Pesto da yer almaktadır. Özellikle de beyaz et ile sıkça tercih edilmektedir.
  • Pizzalarda Pesto Sos : Vegan pizzalarının tüketimi oldukça yaygın bir hale gelmiş durumdadır. Et kullanılmadan yapılan pizzaların büyük bir bölümünde mantarlı pesto sos tercih edilmektedir. Pesto sos ile birlikte enginar, rokfor peyniri, kurutulmuş domates gibi sebzeli pizzalar çok tercih edilmektedir. Vegan pizzalar dışında tavuklu pizzalarda da yaygın bir kullanımı vardır.
  • Hamur İşlerinde Pesto Sos: Fesleğen, bizim mutfağımızda da bir çok hamur işinde kullanılan bir sebzedir. Peynir, zeytinyağı ve sarımsak katılarak hazırlanan pesto sos, bir çok hamur işinin içinde harç olarak tercih edilmektedir. Ekmek, poğaça, çörek, kurabiye ve hamur kızartmaları gibi bir çok hamur işinin lezzetli bir iç harcı olmaktadır.

 

Güneş görmeyen, serin yerde muhafaza ediniz. Açıldıktan sonra buzdolabında saklayınız.

Benzer Ürünler