Ekşi mayalı ekmeklerinizi 3 gün oda sıcaklığında, 25-30 gün arasında buzdolabında, 3 aya kadar buzlukta saklayabileceğinizi biliyor muydunuz?

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Ekşi Maya Nedir?

Ekşi Maya, doğanın bize hediyesi, ekmek yapımı için 5000 yıldır kullanılan; un ve su birleşiminden elde edilen tamamen doğal bir maya türüdür.

 

 • Menüdeki ekmekleri de siz mi yapıyorsunuz?

Menümüzde kullanılan tüm ekmekler, tatlılar, kruvasanlar yöresel ürünler mutfağında üretilmektedir.

 

 • Ekşi Maya ile yapılan ekmeğin faydaları nelerdir?

Ekşi Maya’lı ekmek uzun süre fermente olmakta ve tamamen doğal unlar kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle bu ekmekler uzun süre tok tutar, sindirim sistemi ve bağırsak florası için oldukça faydalıdır, içerisinde B12 vitamini bulunur. Doktor kontrolünde maya alerjisi, kilo problemi olan ve hamile kişilere tavsiye edilir.

 

 • Ekşi Mayalı ekmek ne kadar sürede yapılır?

Ekşi Maya’lı ekmeklerimiz 1 saat yoğurma, 4 saat oda sıcaklığında, 12-24 saat soğuk hava depolarımızda mayalama ve 10 saat dinlendirme olmak üzere yaklaşık 40 saatte hazırlanmaktadır.

 

 • Ekşi Mayalı ekmekte gluten var mı?

İçerisinde un ve maya kullanılan tüm ürünlerde gluten mevcuttur. Glutensiz ekmeğimiz dışındaki tüm ekmeklerimizde gluten mevcuttur.

 

 • Siyez unu en iyisi diğer unlar sağlıksız mıdır?

Siyez unu atalık buğday olarak geçen kalın kabuklu bir buğday türüdür. Bu sebeple seneler içerisinde dış etkenlerden etkilenmediği ve genetik yapısını koruduğu bilinmektedir. Biz Ekşi Maya olarak Siyez, Karakılçık, Üveyik gibi kıymetli atalık buğdaylara ek olarak ülkemizde doğru şekilde yetiştirilen tüm buğday türlerinin ayrı ayrı önemi olduğuna ve hepsinin doğru şekilde işlendiği taktirde faydalarının oldukça fazla olduğunu görüyoruz.

 

 • Sipariş verdim. Ürünler ne zaman elime geçer?

Normal koşullarda 2–3 gün içinde elinize geçecektir.

 

 • Gönderimde hangi kargo şirketini kullanıyorsunuz?

Kargo hizmetleri anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo tarafından sağlanmaktadır

 

 • Ürünleri nasıl hazırlıyorsunuz? Nasıl gönderiyorsunuz?

Web sitemizden Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe saat 16.00’ya kadar verilen her sipariş, ekmek çeşidinin gün içinde tükenmemiş olması kaydıyla aynı gün paketlenerek kargoya teslim edilmektedir.Saat 16.00’dan sonraki siparişler (Cuma hariç) bir sonraki gün gönderilir. Perşembe saat 16.00’dan sonra verildiği için Cuma’ya sarkan ya da Cuma, Cumartesi, Pazar günleri alınan siparişler Pazartesi günü kargolanır. Tüm bu süreçler kargolama sınırlamaları ve ürünlerimizi daha taze sunma titizliğimizi de kapsayan detay planlamalarımızla ilgilidir. Paketlememizle alakalı sorularınızın cevaplarını paketleme kısmında da detaylı olarak bulabilirsiniz.

 

 • Web siteniz kredi kartıyla alışveriş yapmak için ne kadar güvenilir?

Web sitemizin tamamı en yüksek endüstri standardı olan 256 Bit şifreleme tekniğiyle uçtan uca korumalıdır. Kredi kartıyla ödeme sistemi olarak bizden tamamen bağımsız, yine yüksek güvenlikli ve BDDK yetkili kurum sistemlerini kullanıyoruz. Kredi kartı bilgileriniz bizim tarafımızdan görülmemekte ve hiçbir şekilde saklanmamaktadır.

 

 • Kredi kartım hata veriyor, işlemi sonlandıramıyorum?

Kredi kartınızın internet kullanımlarına açık olduğundan, bankanızı bu yönde yetkilendirdiğinizden emin misiniz? Kredi kartınız Türkiye’de kullanıma açık mı? Sorun bunlardan biriyse, lütfen işleme devam etmeden önce bankanızla / sahip olduğunuz kredi kartının düzenleyicisi kurumla görüşünüz.

Bunlar haricinde, bunun sitemizde oluşabilecek geçici bir teknik bir sorun olduğu kanısındaysanız; varsa aldığınız “hata kodu”nu, yoksa hata kodu almadığınızı da not ederek bize bildiriniz, çözmeye çalışalım ve size bilgi verelim.

 

 • Satın aldığım ürünleri beğenmezsem iade edebilir miyim?

Ürünlerimiz dayanıksız tüketim malı sınıfına girdiğinden ve gıda ürünü iade protokollerinde “beğenmeme,” başlı başına geçerli bir iade kriteri olmadığından maalesef iade alamıyoruz. Yine de, teslim aldığınız ürünlerimizle ilgili herhangi bir olumsuzluk durumunda ilgili detayları bizlerle —mümkünse görüntülü olarak— paylaşırsanız, düzeltilmesi ve telafisiyle ilgili çalışmaktan memnuniyet duyarız.